Dekoracje z mchu chrobotka zyskują ostatnio na coraz większej popularności. Ten zielony trend można zaobserwować zarówno w domach jak i przestrzeniach biurowych. W świecie pełnym plastiku obecność natury jest bowiem bardzo ceniona. 

Zbawienny wpływ roślin na dobre samopoczucie jest faktem. W miejscu pracy wpływa pozytywnie na nastrój pracowników ale także poprawia ich wydajność. Ponadto dekoracje z wykorzystaniem chrobotka są nie tylko piękne ale i funkcjonalne. 

Szczególnie popularne stały się tzw. zielone ściany, które z powodzeniem można wykonać samodzielnie. Istotne jest, by zwrócić uwagę na jakość produktów, użytych do stworzenia takiej dekoracji. W tym artykule blogowym dowiesz się, jaki klej florystyczny do chrobotka wybrać, jak pielęgnować stworzoną kompozycję oraz które produkty AD SYSTEM będą idealnym rozwiązaniem do jego aplikacji.

Rodzaje klejów florystycznych do mchu:

Wybór odpowiedniego kleju florystycznego do mchu zależy od kilku czynników, takich jak: rodzaj chrobotka, powierzchnia do której kompozycja zostanie przyklejona, a także oczekiwana trwałość dekoracji. Bardzo dobrym rozwiązaniem, ze względu na wszechstronność oraz łatwość użycia, jest klej florystyczny w laskach. Te topliwe kleje na gorąco są idealnym wyborem do tak precyzyjnych zadań jak klejenie chrobotka.

Duostick V 0213 ECO oraz Duostick V 220 to kleje w laskach, które doskonale sprawdzą się podczas tworzenia dekoracji z mchu. Te wielozadaniowe produkty oferowane przez AD SYSTEM polecane są między innymi do zastosowań typu „zrób to sam”.

Jak używać kleju florystycznego do mchu?

Odpowiednie użycie kleju na gorąco oraz właściwe przygotowanie powierzchni do aplikacji jest gwarantem trwałości tej zielonej dekoracji. 

Przed rozpoczęciem procesu klejenia chrobotka należy dokładnie oczyścić podłoże usuwając wszelkie zanieczyszczenia. Klej florystyczny do mchu należy nanosić równomiernie, tak by kępki miały dostęp do powietrza. Czynnikami, które nie sprzyjają procesowi klejenia są wilgotne podłoże oraz nieodpowiednia ilość naniesionego kleju na gorąco. Do precyzyjnej aplikacji kleju rekomendujemy użycie ręcznego pistoletu na laski klejowe PT-180 lub PT-350, dzięki któremu aplikacja kleju jest łatwa i bezpieczna.

Zalety stosowania kleju florystycznego do mchu:

Stosowanie kleju florystycznego do mchu, takiego jak Duostick V 0213 ECO czy V 220, niesie za sobą wiele korzyści. Oto kilka z nich:

  • TRWAŁOŚĆ – są to kleje wysokiej jakości zapewniające długotrwałe i mocne połączenie.
  • ESTETYKA – spoina kleju do mchu jest przezroczysta, dzięki czemu zachowany jest naturalny wygląd kompozycji z chrobotka.
  • ŁATWOŚĆ UŻYCIA – aplikacja kleju na gorąco jest łatwa i bezpieczna, nawet dla początkujących użytkowników.
  • BEZPIECZEŃSTWO – proponowane kleje są ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Dzięki powyższym zaletom kleje florystyczne do mchu są idealnym rozwiązaniem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów tworzących dekoracje z chrobotka.

Jak dbać o dekoracje z chrobotka?

Dekoracje z chrobotka są wyjątkowo trwałe i mogą cieszyć oko przez wiele lat, pod warunkiem przestrzegania pewnych zasad pielęgnacyjnych.

Przede wszystkim chrobotek nie wymaga podlewania, ponieważ jest naturalnie zakonserwowany. Stabilizacja chrobotka polega na zastąpieniu występującej w nim wody mieszanką gliceryny i substancji konserwujących. Ważne jest, by utrzymywać stałą wilgotność powietrza w pomieszczeniu, ponieważ chrobotek najlepiej zachowuje swoje właściwości w wilgotnym środowisku. Ponadto należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia, które może powodować blaknięcie mchu. Regularne odkurzanie miękką szczoteczką pomoże usunąć kurz i zachować świeży wygląd dekoracji. 

Jeżeli chcesz cieszyć się dekoracją z mchu chrobotka przez długi czas, zdecyduj się na produkty AD SYSTEM i przekonaj się o ich niezawodności i wysokiej jakości.